Sázka na barevnost a útulnost

Napsal Zdraví a krása (») v pondělí 12. 3. 2012 v kategorii zdravý životní styl, přečteno: 2548×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online1.jpg

Dva roky fungující pediatrická ordinace v Libčicích zaujme na první pohled svou barevností a příjemným prostředím.

Krátce jsme hovořili s MUDr. Kuglerovou a architektkami Ing. Arch. Oxanou Tulejovou a Ing. Arch. Tatianou Krajčoviechovou z architektonického ateliéru Purpur.

MUDr. Kuglerová

Budování nové lékařské ambulance je zajímavá práce. Začínáte úplně od začátku. Navazovat na již dobře zavedený systém je určitě ulehčením, ale v novém si můžete postupně vše budovat ve vlastním stylu.

To určitě platí i o interiéru. Dobře všichni známe na nevábné prostory čekáren a ambulancí, odlidštěné studené kachlíky, kde se necítí dobře pacienti ale určitě ani personál. Někdy je přestavba stávajících prostor nákladná, náročná, na poliklinikách třeba dle vlastních představ ani možná. My v Libčicích jsem měli štěstí, že jsme dostali k dispozici poměrně velké prostory a velkou volnost.

Nová ambulance

Myslím, že ambulance by měla být jednak funkčním prostorem, kde se odehrává vše lékařské, nesmíme však zapomínat na určitou estetiku a vkus. Setkávají se zde děti s dospělými, musí tam strávit určitý čas, často v ne moc dobré náladě či stavu. Jde o spojení uklidnění, uvolnění a péče s funkčností, praktičností. Určitou představu o ambulanci jsem měla, ale přesto jsem se rozhodla spolupracovat s interiérovým ateliérem. Bylo to oboustranně hodně inspirativní a s výsledkem jsem spokojená ne jenom já, ale i naši pacienti.

Co na to architektky?

Paní doktorka nás oslovila s tím, že otevírá novou ambulanci, stavební úpravy už probíhají a potřebovala by poradit s rozvržením a zařízením interiéru. Preferujeme osobní jednání s klienty, práci na míru a jsme flexibilní. S paní doktorkou jsme vedli několik dlouhých rozhovorů, abychom zjistili, jaké jsou postupy její práce, co konkrétně potřebují společně se sestrou k běžnému provozu a co je naopak důležité pro rodiče a samotné děti.

Barevnost ordinace

Důležitá byla práce s barevností stěn a podlah, kde jsme volili veselé barvy červené, zelené a žluté. To je vidět už ve vstupu a čekárně, kde je kromě sezení pro dospělé, přebalovacích pultů i dětské sezení a podlaha je také v navazujících odstínech žluté a oranžové barvy. Všechny tyto prvky vytváří jednotný koncept, kterého cílem bylo vytvořit prostor, který bude veselý a zároveň vlídný a kde se budou cítit dobře jak malí pacienti a jejich rodiče tak i pracovníci ambulance.

Ať se zabýváme rodinnými domy nebo interiéry bytů a jiných menších i větších provozoven nebo kanceláří, práce na ambulanci byla pro nás zajímavou výzvou a chtěli bychom v tom i dále pokračovat v dalších zdravotnických prostorech.

„Ano, můžu jen doporučit. Ambulance je dynamická záležitost a stále je co vylepšovat a upravovat. Snažíme se naslouchat rodičům i samotným dětem, vidíme, co funguje a co ne.

V nejbližší době plánujeme výzdobu čekárny a fasády a také knihovnu pro maminky v čekárně,“ dodává MUDr. Kuglerová.

Katka Železná
www.terapiedeti.cz
www.atelier-purpur.cz

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a třináct