Svatební vazba: doplněk pro dokonalou nevěstu

Napsal Zdraví a krása (») v úterý 9. 8. 2011 v kategorii móda, přečteno: 4540×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinesvatba-2.jpg

Svatební kytice by se především měla hodit k nevěstiným šatům. Kytice je doplněk, která pomáhá dotvořit příjemný a dokonalý vzhled nevěsty. Je nesmysl, abyste si nejdříve vybrala kytku a pak k ní vybírala šaty a vše ostatní. Samozřejmě některé šaty se slučují s více typy květin i tvary svatebních kytic, ale ne vždy tak tomu je. Všechno k sobě musí ladit kytice, šaty a snubní prsteny.

Kdo vybírá svatební kytici?

Dříve se tradovalo, že svatební kytici vybírá ženich. Ruku na srdce, ten Váš Vám určitě dokáže vybrat a koupit jakoukoli kytku na jakoukoli jinou příležitost, ale svatba, to je něco úplně jiného. Ženich obvykle neví, jaké máte svatební šaty, tudíž nemůže vědět, jako kytku Vám má objednat. Žijeme v 21. století a doby se změnily. Pokud tedy chcete, aby vše vypadalo tak jak má, vyberte si kytku sama za asistence někoho, kdo problematice rozumí anebo alespoň konzultujte výběr s ženichem. Samozřejmě vyzvednutí a zaplacení svatební kytice už můžete na ženichovi ponechat.

Svatební kytice

Obecně svatební kytky se dělí na kulaté (někdy biedermeier), převislé (mohou být méně či více převislé, někdy jen do tvaru mírné kapky, někdy s delším převisem), svatební kytky tvaru zepter kulaté na dlouhé stopce, a pak různé extravagantní svatební kytice.

Svatební kytky kulaté mohou být vytvořeny z různých typů květin, klasikou jsou však růže, kterých je nespočet druhů a barev. Mohou být kombinovány růže s jinými květy, například fréziemi, bouvardií, kalami, liliemi, eustomou a mnoha dalšími. Kulaté kytky mohou být také navázány z jiného druhu květin – např. z kal, lilií, orchidejí, slunečnic, kopretin, tulipánů, konvalinek atd. Širokou nabídku kulatých kytek najdete v mnoha katalozích se svatebními kyticemi a záleží na Vás, jaký typ a barva se Vám líbí. Obecně se kulaté kytky hodí k romantickým svatebním šatům se širokou sukní, šaty mohou být klidně více zdobené, sukně řasené, protože kytka je poměrně malá ve srovnání s ostatními a svatební šaty příliš nezakrývá. Platí, že čím zdobenější a složitější svatební šaty, tím jednodušší svatební kytka. Kulatá svatební kytice je nejoblíbenějším typem a sluší především romantickým nevěstám. Je vhodná pro drobnější, menší postavy, vyšším nevěstám bych ji příliš nedoporučovala, působila by jako příliš malá k celkovému dojmu. Snubní prsteny se hodí ovšem ke každé kytici. Ale záleží tu také samozřejmě na šatech. Pokud jste vyšší postavy a trváte na kulaté kytici, doporučila bych prodloužit stonek svazkem trávy či nějakými ozdůbkami na drátku visícími z kytice dolů, prostě kytku nějakým způsobem dolů prodloužit. Bude to působit mnohem efektněji.

Květinové dekorace

Svatební kytice a další květinová výzdoba se vyzvedává obvykle ve svatební den anebo maximálně den dopředu, pokud se dohodnete v salonu či květinářství (např. květinové dekorace na stoly apod.). Některé květinové služby Vám zajistí dovoz květin až na požadované místo, ale to už záleží na té které firmě. Květiny pro nevěstu, maminky, družičky apod. obvykle platí a vyzvedává v květinářství ženich.

Barbora Benešová

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a šest